Ziemia Żywiecka 2020-08-07

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Wypadkowa sobota na Żywiecczyźnie

2018-06-03 16:35:00 KPP Żywiec 1854


Kolizje, potrącenie, dwa wypadki z udziałem motocyklistów oraz dachowanie samochodu to bilans wczorajszego dnia na drogach Żywiecczyzny

fot. OSP Międzybrodzie Bialskie

Być może to wysokie temperatury jakie panowały przez ostatnie dni spowodowały roztargnienie, zmęczenie i mniejszą koncentrację uwagi kierowców. To niestety przełożyło się na ilość zdarzeń w ruchu drogowym. Kolizje, potrącenie, dwa wypadki z udziałem motocyklistów oraz dachowanie samochodu to bilans wczorajszego dnia na drogach Żywiecczyzny.

Do pierwszego poważnego zdarzenia doszło o 11.00. w Międzybrodziu Bialskim na ul. Bielskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 12-letni mieszkaniec Chorzowa, jadąc się na deskorolce, w czasie zjeżdżania ze wzniesienia, nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem ulic i wjechał pod prawidłowo jadącego vw golfa, którym kierował 69-letni mieszkaniec Jaworza. Jak ustalili policjanci kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia 12-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Około 18.20 w Łodygowicach na ul. Żywieckiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Jak wstępnie ustalili policjanci z żywieckiej drogówki, kierujący seatem altea, 41-letni mieszkaniec Kielc, w czasie skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku motocyklem suzuki, którym kierował 36-letni obywatel Czech. Jak ustalili policjanci obaj kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W niecałe dwie godziny później dyżurny, żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Wieprzu na ul. Żywieckiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fiatem seicento, 39-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem suzuki, 21-letniemu mieszkańcowi Mysłowic. Jak ustalili policjanci kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał zarówno motocyklista, jak i kierowca fiata. Obaj trafili do szpitala.

To niestety nie wszystko. Około 20.20 w Milówce na ul. Jagielońskiej doszło do dachowania samochodu skoda, którym podróżowało trzech obywateli Rumunii. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał jeden z nich. Na chwilę obecną policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Upały, to okres szczególnie trudny dla kierowców. Wysokie temperatury sprawiają, że czujemy się zmęczeni, rozdrażnieni, nerwowi. Ciężko nam się skupić, czas reakcji jest wolniejszy. Niestety nasze złe samopoczucie negatywnie wpływa na jakość kierowania samochodem czy motocyklem, co bezpośrednio przekłada się na styl naszej jazdy i sposób zachowania się na drodze. Z drugiej strony sucha nawierzchnia i słońce za oknem sprawiają, że mocniej naciskamy pedał gazu. Wszystko to, może przyczynić się do zwiększenia ilości wypadków czy kolizji drogowych. Pamiętajmy, że na nasze bezpieczeństwo na drodze wpływ mamy przede wszystkim my sami. Zwracając uwagę na pozostałych uczestników ruchu drogowego, nie tylko dbamy o własne bezpieczeństwo, lecz również ograniczamy możliwość zaistnienia zdarzenia drogowego. Dlatego apelujemy jedźmy ostrożnie, abyśmy szczęśliwie dotarli do celu.

Fot. OSP Międzybrodzie Bialskie


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  VIII Festiwal Ciemnego Nieba
  2020-08-07

  VIII Festiwal Ciemnego Nieba

  Zbliża się VIII Festiwal Ciemnego Nieba, czyli najbardziej kosmiczne wydarzenie tego lata ...

  Sasin: nie będzie powrotu do powszechnego lockdownu
  2020-08-07

  Sasin: nie będzie powrotu do powszechnego lockdownu

  Z powodu koronawirusa, działania wspierające przedsiębiorców, ochrona miejsc pracy, by nie...

  Resort w trybie pilnym chce doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust
  2020-08-07

  Resort w trybie pilnym chce doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust

  Resort w trybie pilnym chce doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust m.in. t...

   Popularne Artykuły


   Rodzice Emilki i Lenki zginęli w wypadku w Kocierzu Moszczanickim. Ruszyła pomoc dla dziewczynek
   2020-08-02

   Rodzice Emilki i Lenki zginęli w wypadku w Kocierzu Moszczanickim. Ruszyła pomoc dla dziewczynek

   W tragicznym w skutkach wypadku motocyklowym w Kocierzu Moszczanickim zginęli ich oboje ro...

   Żywiec. Będą nowe mieszkania
   2020-08-05

   Żywiec. Będą nowe mieszkania

   W Żywcu powstaje kompleks nowych bloków. Jego planowane otwarcie przewidywane jest na luty...

   Dni otwarte w Żywcu. Bezpłatne zwiedzenie
   2020-08-05

   Dni otwarte w Żywcu. Bezpłatne zwiedzenie

   Wszystkie obiekty w ramach Dni Otwartych będą udostępnione do zwiedzania bezpłatnie

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO