Ziemia Żywiecka 2019-03-23

Bądź na bieżąco


reklama

Kierowcy nie przestrzegają przepisów

2019-02-14 08:17:39 KPP Żywiec 1400


Żywieckie osiedla są monitorowane, a w związku z notorycznym łamaniem przepisów, przeciwko nieodpowiedzialnym kierowcom sporządzane są wnioski o ukaranie do sądu

fot. KPP Żywiec

Na os. Młodych zmiana organizacji ruchu i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego sprawiły, że ruch odbywa się płynnie, nie ma konieczności uciążliwego wycofywania się w momencie mijania, jednak kierowcy nie przestrzegają przepisów.

Na os. Młodych zmiana organizacji ruchu i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego sprawiły, że ruch odbywa się płynnie, nie ma konieczności uciążliwego wycofywania się w momencie mijania, jednak kierowcy nie przestrzegają przepisów. Obserwujemy niepokojące zachowania- nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poza narażaniem siebie na mandat i punkty karne, narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Połączenie osiedla Młodych z ulicą Komonieckiego wiele ułatwia, ale kierowcy muszą pamiętać że nowy odcinek drogi pozwala wjechać w osiedle Młodych od ul. Powstańców Śląskich i wyjechać na ul. Komonieckiego. Nie ma możliwości wyjechania z powrotem z oś. Młodych na ul. Powstańców Śląskich. Żywieckie osiedla są monitorowane, a w związku z notorycznym łamaniem przepisów, przeciwko nieodpowiedzialnym kierowcom sporządzane są wnioski o ukaranie do sądu. Na miejscu popełnienia wykroczenia narażamy się natomiast na mandat i pięć punktów karnych. Pamiętajmy również o najważniejszym, bezpieczeństwo to podstawa. Piesi, którzy są pewni że ulicą jednokierunkową nikt nie pojedzie pod prąd, mogą wtargnąć pod pojazd który nie powinien jechać w niedozwolonym kierunku. Tak samo kierowcy wjeżdżając w oś. Młodych, nie spodziewają się że z naprzeciwka ktoś wyjedzie i łatwo może dojść do zderzenia czołowego czy potrącenia. Apelujemy o rozwagę i zwracanie uwagi na znaki drogowe. Jazda na pamięć może doprowadzić do poważnego nieszczęścia.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane  Droga jest zablokowana
  2019-03-22

  Droga jest zablokowana

  Granica Godziszki Słotwiny - samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do potoku

  Prognoza pogody na weekend
  2019-03-22

  Prognoza pogody na weekend

  Już dzisiaj zrobiło się cieplej, niestety na niebie zalegały liczne chmury. Wiosna w pełne...

   Popularne Artykuły


   Zmarł Czesław Konior
   2019-03-16

   Zmarł Czesław Konior

   Z przykrością informujemy, że nie żyje Czesław Konior

   Łukasz Eichner osobowością Roku!
   2019-03-17

   Łukasz Eichner osobowością Roku!

   Łukasz Eichner został Osobowością Roku 2018 w Plebiscycie Dziennika Zachodniego! Uroczysta...

   Góral wygrywa u siebie!
   2019-03-16

   Góral wygrywa u siebie!

   Góral Żywiec pokonał u siebie drużynę Soła Rajcza

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO