Ziemia Żywiecka 2019-08-17

Bądź na bieżąco


reklama

Gala Sportu Żywieckiego 2019

2019-04-29 16:49:51 Starostwo Powiatowe w Żywcu 991


Sportowcy z Żywiecczyzny za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu za rok 2018 otrzymali nagrody i wyróżnienia

fot

26 kwietnia br. na Starym Zamku w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego oraz Burmistrza Miasta Żywca za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu za rok 2018.

Sportowcy z Żywiecczyzny, zgodnie z regulaminem, otrzymali nagrody i wyróżnienia za zdobyte miejsca medalowe. Zawodnicy reprezentowali między innymi takie dyscypliny sportowe jak: łucznictwo, lekkoatletyka, biathlon, podnoszenie ciężarów, skoki narciarskie i tenis stołowy.

W imieniu Powiatu Żywieckiego nagrody i wyróżnienia wręczyli: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk oraz Dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego.

W imieniu Miasta Żywca nagrody wręczali: burmistrz Antoni Szlagor, wiceburmistrz Marek Czul oraz naczelnik wydziału spraw społecznych, promocji i współpracy partnerskiej Jolanta Gruszka.

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA:

Filip Łazowski – łucznictwo

Oskar Kasprowski - łucznictwo

Sylwia Zyzańska - łucznictwo

Natalia Leśniak - łucznictwo

Anna Twardosz - skoki narciarskie

Paweł Twardosz - kombinacja norweska

Szczepan Kupczak - kombinacja norweska

Karolina Jurasz - łucznictwo

Kacper Bizoń - łucznictwo

Konrad Słowik - łucznictwo

NAGRODA ZESPOŁOWA I STOPNIA:

Grzegorz Guzik – biathlon

NAGRODA ZESPOŁOWA II STOPNIA:

Magdalena Gwizdoń – biathlon

NAGRODY ZESPOŁOWE III STOPNIA:

Joanna Rząsa - łucznictwo

Bartłomiej Greń i Kamil Adamek - łucznictwo

Szymon Kurowski - łucznictwo

Łucja Waligóra - łucznictwo

Tomasz Pomorski - łucznictwo

Wiolettę Myszor - łucznictwo

Krystian Patryas, Dominik Patryas - łucznictwo

Łukasz Lach, Jerzy Więzik, Stanisław Mroszczyk - łucznictwo

Magdalena Dyrlaga, Joanna Niewdana, Patrycja Świerczyńska - łucznictwo

Weronika Piziurna, Paulina Okrzesik - łucznictwo

Zuzanna Grzymek - łucznictwo

Mateusz Mędrzak, Adam Wojtala, Bartłomiej Wiśniecki, Patryk Cacak- łucznictwo

Anna Żurek, Anna Nastalska, Kinga Krawczyk - łucznictwo

NAGRODY INDYWIDUALNE I STOPNIA /osoby niepełnosprawne/

Marcin Biegun - podnoszenie ciężarów

Dawid Lange - podnoszenie ciężarów

NAGRODY INDYWIDUALNE II STOPNIA /osoby niepełnosprawne/

Dariusz Wandzel - podnoszenie ciężarów

Tomasz Mika – tenis stołowy

Magdalena Konior - podnoszenie ciężarów

Sławomir Jędrzejko - podnoszenie ciężarów

NAGRODY ZESPOŁOWE /osoby niepełnosprawne/

Grzegorz Pieronek, Tomasz Mojżysz, Adrian Kochań - tenis stołowy

Wioletta Kimla, Magdalena Wieczorek, Katarzyna Pitry - tenis stołowy

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE III STOPNIA:

Martyna Lichosyt – biathlon

Mateusz Piela – biathlon

Maja Rakowska – łucznictwo

Marcin Arast– łucznictwo

Żaneta Biernat – łucznictwo

Bartłomiej Klimowski – kombinacja norweska

Jarosław Krzak – skoki narciarskie

Anna Urbaniec – lekkoatletyka

Marzena Bura – lekkoatletyka

Jakub Buczek – boks

Daniel Trojok – boks

Gabriela Kanior biathlon

Patrycja Biernat – łucznictwo

Anna Kubaczko – łucznictwo

WYRÓŻNIENIA ZESPOŁOWE III STOPNIA.:

Wojciech Drewniak – łucznictwo

Paulina Weichamer, Klaudia Płaza, Mariola Michalska, Martyna Zuziak – łucznictwo

Piotr Kastelik – łucznictwo

Tacjana Matuszek, Jagoda Hajduk, Julita Hankus – łucznictwo

Joanna Misiura – – łucznictwo

Martę Hyla – łucznictwo

NAGRODY DODATKOWE

za osiągnięcia sportowe w konkurencjach nie zaliczanych do dyscyplin olimpijskich:

Klub Sportowo – Rekreacyjny „DRAGON”

Żywiecki Klub Boules

Sebastian Krywult i Filip Kania - enduro

Jarosław Byrski –trial rowerowy

Mikołaj Wincenciak –trial rowerowy

Mikołaj Franusik i Tomasz Franusik – Futsal

Jacek Michulec – biegacz specjalizujący się w biegach górskich

TRENERZY:

Stanisław Kępka – biathlon

Wojciech Hulbój – biathlon

Stefan Gawron – boks

Natalia Leśniak– łucznictwo

Krzysztof Pituła – łucznictwo

Kamil Zwardoń – łucznictwo

Joanna Rząsa – łucznictwo

Bartłomiej Lach – łucznictwo

Wioletta Myszor – łucznictwo

Kacper Bizoń - łucznictwo

Zbigniew Byrdy – skoki narciarskie

Henryk Pasko –lekkoatletyka

Adam Jurasz – tenis stołowy

Bogusław Wyleciał - lekkoatletyka

Wiesław Grabski –podnoszenie ciężarów

Stanisław Mirocha – podnoszenie ciężarów

Jerzy Schreiber - tenis stołowy

Krzysztof Łoziński - tenis stołowy


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


reklama

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Mistrzostwa w Żywcu
    2018-05-02

    Mistrzostwa w Żywcu

    W Żywcu zorganizowane zostaną XVI Mistrzostwa Śląska Juniorów do 17 lat w Podnoszeniu Cięż...

    Mecz reprezentacji Polski
    2018-04-29

    Mecz reprezentacji Polski

    W Węgierskiej Górce zagra żeńska siatkarska reprezentacja Polski

    Rajcza górą
    2018-01-31

    Rajcza górą

    28 stycznia w hali Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej odbył się finał rozgr...

      Popularne Artykuły


      Pan Krzysztof z Żywca wygrał auto!
      2019-08-13

      Pan Krzysztof z Żywca wygrał auto!

      Pan Krzysztof z Żywca właśnie odebrał nowiutkie auto marki Mitsubishi!

      Ostatnie pożegnanie śp. Tomasza Piecha
      2019-08-12

      Ostatnie pożegnanie śp. Tomasza Piecha

      I tylko smutek bolesny i pamięć żywa o Tobie w nas pozostanie, bo zawsze myślami będziemy ...

      Poszukiwani świadkowie wypadku
      2019-08-11

      Poszukiwani świadkowie wypadku

      Trwają poszukiwania świadków wypadku z Ciścu

      Żywiec Super-Nowa

      ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      : 784 669 877

      :

      : zywiec@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO