Ziemia Żywiecka 2019-10-21

Bądź na bieżąco


reklama

Anna Twardosz Mistrzynią Polski Kobiet w skokach

2016-10-10 16:00:00 SN/UG Gilowice 735


Po raz pierwszy w historii złoty medal Mistrzostw Polski Kobiet w skokach narciarskich pojedzie do klubu PKS Olimpijczyk Gilowice

foto: UG Gilowice

Po dwóch równych i dalekich skokach najcenniejszy krążek wywalczyła dziś w Szczyrku Anna Twardosz, lądując na 70,5 i 72,5 metrze. Drugie miejsce ze stratą 9,1 punktu dość niespodziewanie zajęła Kinga Rajda (65,5 i 72 m) z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Brązowy medal zdobyła Magdalena Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre (64,5 i 67 m).

- Jestem lekko zaskoczona, bo myślałam, że to Kinga wygra. Na treningach skakałyśmy podobnie, jednak to Kinga była lepsza. Nie wiem co o tym zadecydowało, że wygrałam, może lepsza dyspozycja dnia - mówi z uśmiechem na twarzy złota medalistka. - Skoki były lepsze niż na treningach i fajnie mi się skakało. Co prawda jeszcze w locie troszkę odpuszczam , ale na progu wszystko wygląda już dobrze - dodaje. - Lato było dla mnie udane i skakało mi się dobrze, poza tym utrzymywałam formę praktycznie przez cały czas. Moim celem na zimę jest to, aby zdobyć punkty w zawodach Pucharu Kontynentalnego, żeby jeszcze tej zimy udało się powalczyć w Pucharze Świata. Chce również dobrze wystartować na Mistrzostwach Świata Juniorów - podsumowuje Anna Twardosz.

Już próbny skok Ani Twardosz na odległość 69m zasiał niepokój wśród pozostałych zawodniczek, które myślały o zwycięstwie. Tylko Kinga Rajda - Mistrzyni Polski uzyskała podobną odległość. W pierwszej serii konkursowej Ania po pięknym locie skacze 75,5m.
O prawie 5 m krócej skacze druga zawodniczka - Kinga Rajda. To duża przewaga - ale to są skoki i nic nie jest pewne. Dopiero po odpięciu nart można być pewnym zwycięstwa. Przed finałową serią było niesamowite napięcie. Czy Ania to wytrzyma? Bo to zwycięstwo staje się realne ale trzeba odda jeszcze 1 i to daleki skok. Druga seria zapowiada niesamowite emocje. Prawie wszystkie zawodniczki skaczą dalej do momentu, kiedy na belce startowej siada Twardosz. Oddaje piękny i daleki skok na odległość 72,5m nie pozostawiając żadnych złudzeń - kto jest dzisiaj najlepszy. Kinga uzyskuje 72m ale to Ania zostaje Mistryznią Polksi w Skokach Narciarskich Kobiet na rok 2016.

Ale to nie był koniec emocji na skoczni w Szczyrku. Kolejną konkurencją, w której liczyliśmy na medal była kombinacja norweska - Paweł Twardosz (brat Ani) jest obecnie członkiem Kadry Polski. Walczył o dobry wynik ale także o potwierdzenie, że się mu to miejsce w Kadrze należy. Kiedy skoczył na odległość 100m szanse na medal zrobiły się bardzo duże. W biegu na 10km - drugiej konkurencji kombinacji poza zasięgiem byli Adam Cieślar i Paweł Słowiok ale trzecie miejsce i brązowy medal był do zdobycia. Paweł Twardosz musiał odrobić 50sek do zawodnika LKS Poroniec Poronin Michała Gut - Chowaniec, który wygrał skoki. To była niesamowita walka przez 6 okrążeń. Paweł Twardosz odrabiał cały czas dystans do zawodnika z Poronina a na ostatnią prostą przed metą biegli prawie razem. Ale to Paweł okazał się szybszy i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej i kolejny medal dla Gilowic. Czy do pełni szczęścia jeszcze coś potrzeba?
Tytuł Mistrza Polski i złoty medal to największy sportowy sukces Gilowic od czasów Tomasza Adamka.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Mistrzostwa w Żywcu
  2018-05-02

  Mistrzostwa w Żywcu

  W Żywcu zorganizowane zostaną XVI Mistrzostwa Śląska Juniorów do 17 lat w Podnoszeniu Cięż...

  Mecz reprezentacji Polski
  2018-04-29

  Mecz reprezentacji Polski

  W Węgierskiej Górce zagra żeńska siatkarska reprezentacja Polski

  Rajcza górą
  2018-01-31

  Rajcza górą

  28 stycznia w hali Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej odbył się finał rozgr...

   Popularne Artykuły


   Casting do filmu w Żywcu
   2019-10-17

   Casting do filmu w Żywcu

   Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w castingu, który odbędzie się w najbliższą sobotę

   Trwają poszukiwania zaginionej kobiety
   2019-10-19

   Trwają poszukiwania zaginionej kobiety

   Rysopis zaginionej: kobieta jest w 6-stym miesiącu ciąży, wzrost ok. 155 cm, szczupła, bru...

   Przyznał się do zabójstwa ciężarnej żony
   2019-10-20

   Przyznał się do zabójstwa ciężarnej żony

   Prokuratorzy potwierdzili, że zabójstwa dokonał mąż Izabeli Sz. Mężczyzna przyznał się do ...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO