Ziemia Żywiecka 2018-11-17

Bądź na bieżąco


reklama

Pozytywne Zmiany WRC2

2016-04-06 05:00:00 Anna Chęć/ Pozytywne Zmiany 408


W gminie Ujsoły w powiecie żywieckim odbędzie się druga edycja rockowego obozu dla kobiet – Women’s Rock Camp

foto: Pozytywne Zmiany

Już 6-10 kwietnia 2016 r. Fundacja Pozytywnych Zmian zaprasza na drugą edycję rockowego obozu dla kobiet – Women’s Rock Camp. Obóz jest kontynuacją i rozszerzeniem idei Girls Rock Camp, obozów muzycznych dla nastolatek, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a zaraz potem opanowała cały świat. Jej głównym celem było wzmacnianie nastoletnich uczestniczek poprzez narzędzia edukacji muzycznej.

Szybko okazało się, że „starsze” dziewczyny również chcą grać. Są wśród nich zarówno niedoszłe instrumentalistki i wokalistki, które żałują, że „za ich czasów” takich obozów nie było, jak również kobiety, które chcą po prostu nawiązać współpracę z innymi kobietami i przekroczyć własne ograniczenia.

Na obozie dziewczyny przez kilka dni intensywnie uczą się gry na instrumentach i ćwiczą wokal, uczestniczą w warsztatach i zakładają własne zespoły – a finałem jest pełen emocji koncert.

WRC w żadnym razie nie jest konkursem, który ma wyłonić zwyciężczynię- nie oceniamy się, nie krytykujemy. Ideą obozu jest wspieranie siebie nawzajem, przełamywanie własnych ograniczeń i lęków w bezpiecznej przestrzeni i wśród pozytywnych kobiet.
W każdej z nas, gdzieś głęboko jest „Rebel girl”, taka jak w piosence ambasadorki naszego Women's Rock Campu- amerykańskiej artystki Kathleen Hanna. To ikona ruchu Riot Grrrl i frontmenka takich zespołów jak Bikini Kill, The Julie Ruin i Le Tigre.

Swojej piosenki użyczyła nam jako podkładu do filmu, który jest krótkim mirażem tego co wydarzyło się na pierwszym obozie.
Można zobaczyć go tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=2TgQ37JoZ0o

Dla kogo jest ten obóz?

Jeśli kiedykolwiek myślałaś o tym, żeby nauczyć się grać, lub pogłębić umiejętności, założyć zespół i wystąpić przed publicznością, to ten obóz jest właśnie dla Ciebie.
Nie trzeba mieć żadnych umiejętności, talentów, ani predyspozycji, ale oczywiście jeśli je masz to świetnie.
Bez stresu, kreatywnie, traktujemy muzykę jako narzędzie rozwoju, radości i świetnej zabawy.
Na najbliższy obóz zostało jeszcze kilka miejsc.
Pamiętaj- muzyka jest dla wszystkich!

W obozie mogą wziąć udział kobiety w każdym wieku, na każdym poziomie muzycznego rozwoju, jak i te które dopiero tej drogi chcą zasmakować. Zapraszamy kobiety z każdym rodzajem sprawności, jeśli jest coś co możemy zrobić by zapewnić Ci komfort uczestnictwa, zrobimy to! Skontaktuj się z nami i podziel swoimi wątpliwościami.

Pierwsza edycja WRC odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Co jej uczestniczki mówią o tym doświadczeniu?

Pierwszy w Polsce Women’s Rock Camp był moim najprzyjemniejszym doświadczeniem w 2015 roku. Trochę nie wierzyłam organizatorkom z Fundacji Pozytywnych Zmian, że w trzy dni nauczymy się grać i wystąpimy, myślałam, że wystąpimy same dla siebie, nikt nie będzie widział, a co więcej słyszał. Okazało się inaczej, po dwóch dniach prób wystąpiłyśmy w kinie Janosik w Żywcu, była publiczność, media i my, które grałyśmy własne kawałki i covery naprawdę profesjonalnie. Uważam, że każda kobieta powinna pojechać na WRC – to wspaniałe przeżycie, które daje moc, energię i siłę. Jeśli Fundacja Pozytywnych Zmian zrobi obóz dla seniorek/weteranek WRC, będę na pewno aplikować!
Rewa

Women's Rock Camp to nie tylko przygotowanie do koncertu i ćwiczenie gry na instrumencie oraz śpiewu. To również przełamywanie własnych granic, świetny czas z innymi dziewczynami w bezpiecznej przestrzeni i poczuciu własnej siły. Wierzcie mi, bycie gwiazdą rocka nawet przez chwilę zmienia wszystko, a obraz szalejącej publiczności pod sceną zostaje w głowie na zawsze. Powiem tylko tyle – dajcie to sobie!
Bacha

WRC był to dla mnie czas wielu odkryć. Odkryłam, że można w 3 dni poznać różne osoby, nauczyć się grać na instrumencie, założyć zespół (ba! nawet dwa zespoły), napisać kilka utworów, przygotować kilka coverów, zagrać je na koncercie. Odkryłam, że umiem przełamać własne granice, zrobić krok do przodu sama ze sobą. Podczas całego obozu w przestrzeni unosiła się niesamowita energia i moc. Największym odkryciem było to, że nie pochodziła ona z instrumentów, słońca czy też ziemi, lecz od osób obecnych na obozie. WRC stworzył przestrzeń na wydobycie tej energii i pokazał mi, że ta siła jest również we mnie. Jeżeli wiesz, że masz moc – przyjedź i podziel się nią. Jeżeli twierdzisz, że nie masz mocy – przyjedź a dowiesz się, że ją masz. Przyjedź.
Emilia

WRC to możliwość poznania wielu niezwykłych osób, nauki gry na instrumencie lub śpiewu, odczucia ducha siostrzeństwa, przeżycia ekscytacji, bezradności i znowu ekscytacji... I to wszystko w parę dni. Jest to naprawdę niezwykła czasoprzestrzeń i żadne słowa nie oddają jej atmosfery, trzeba jej doświadczyć.
Olesya

Women’s rock camp spełnił moje marzenie Gdybym nie pojechała, to nie uwierzyłabym, że przez kilka dni doświadczę takiej ilości muzycznych wrażeń. Próby, pierwszy w życiu koncert, rewelacyjne nauczycielki, szalone zespoły i niepowtarzalny klimat. Polecam!
Żegluga

Dla organizatorek z Fundacji Pozytywnych Zmian jest to działanie dużo głębsze niż wydarzenie muzyczne.

W naszej działalności pomagamy kobietom na różnych płaszczyznach, a muzyczne obozy to jeden ze sposobów na ich wzmacnianie i budzenie ich wewnętrznej mocy – jednym słowem, empowerment. Ideą Rock Campów jest odkrywanie potencjału i siły, jakie są w każdej z nas. To również możliwość spełnienia marzeń oraz zebrania doświadczeń w zupełnie innej roli. Polecam je każdej osobie – dodaje Alina Kula, członkini Zarządu Fundacji, a prywatnie gitarzystka w zespole Miłe Martwe Dziewczyny.

Fundacja ma również doświadczenie w organizacji trzech rockowych obozów dla dziewcząt w 2015 roku i należy do międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance. Druga z członkiń Zarządu i współzałożycielka Fundacji, Anna Chęć, jest członkinią europejskiego zarządu Girls Rock Camp Aliance, a obecnie została nominowana do zarządu międzynarodowego tej tworzonej przez kobiety sieci.

Obóz odbędzie się w dniach 6-10 kwietnia w Soblówce w gminie Ujsoły w powiecie żywieckim. Finałowy koncert odbędzie się 10 kwietnia w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA przy ul. 3 Maja 11 w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje na stronie www organizatorki, Fundacji Pozytywnych Zmian: www.pozytywnezmiany.org


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Oratorium
  2018-10-27

  Oratorium

  9 listopada o godzinie 19.00 w żywieckiej konkatedrze zabrzmi Missa Fratrum Minorum autors...

  Spotkanie z historią
  2018-10-01

  Spotkanie z historią

  Żywiecka Fundacja Rozwoju zaprasza na kolejny ciekawy wykład historyczny

  Inauguracja roku formacyjnego
  2018-09-04

  Inauguracja roku formacyjnego

  Diecezja Bielsko-Żywiecka, Wspólnoty Dzieci i Młodzieży zapraszają na Inaugurację Roku Fo...

   Popularne Artykuły


   40 rocznica katastrofy autobusowej w Wilczym Jarze
   2018-11-12

   40 rocznica katastrofy autobusowej w Wilczym Jarze

   15 listopada mija 40. rocznica katastrofy autobusowej w Wilczym Jarze. Zginęło 30 osób

   Słychać było krzyki..
   2018-11-15

   Słychać było krzyki..

   Słychać było krzyki..Było to straszne..Myślę, że wszyscy są w niebie - powiedział płk Czes...

   TVP pyta Burmistrza o budowę spalarni śmieci w Żywcu
   2018-11-13

   TVP pyta Burmistrza o budowę spalarni śmieci w Żywcu

   Antoni Szlagor: Żadnej spalarni w Żywcu nie będzie...dla dobra mieszkańców tego miasta, id...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO